Odeon Sanat Akademisi

ANKARA - ÇANKAYA

0312 235 37 97
ADRES

1943 Cadde No 20 Ümitköy

Sanat Kariyerinizi Odeon da belirleyin. Odeon Sanat Akademileri, kuruluşundan beri prensip ve müfredatlarından asla ödün vermeyen yapısı ile, bugüne kadar yüzlerece gencimizi, müzik, resim, dans, branşlarında yetiştirmiş ''Donanımlı İnsanlar Olacağız '' sologanı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Yedinci yılımızda, Ankara dan sonra, İstanbulda da eğitim veren, tek özel Akademi olmuştur. Odeon Sanat Akademileri, sistemli methotlu çalışmanın,gerekliliğini çok iyi bilmektedir.Sanatın ülkemizdeki yerini her zaman yukarılara taşımak, tüm dünyada Türk piyanistlerimizin,gitarcılarımızın,kemancılarımızın,ressamlarımızın,danscılarımızın adından söz edildiği, Türk sanatcılarının besteclerinin konuşulduğu, hedefi ile hareket etmektedir.Tüm çocuklarımızın gençlerimizin sanatla tanışıp, onları doğru yönlendirme ve sanat eğitimine devamlılığı sağlamak,her zaman sanatın içinde olmaları için, yedi yıldır dünyada uyğulanan ileri teknik sanat eğitimi methotlarını takip etmektedir. Odeon da iş şansa bırakılmaz. Sanat branşları konusunda uzamanlaşan kadroları ile, her zaman örnek eğitim kurumu olma hedefimiz, TC MEB e bağlı, ayrıca İngiliz Tirinty Guildhall,Rock School, Akademilerinin sınav merkezi olup uluslararası sertifikalar vermektedir. Piyano dersi,Keman dersi,Bateri dersi,Elektro gitar dersi,Klasik gitar dersi,Bas gitar dersi,Resim dersi,Desen dersi,Dans dersi,Bale dersi,Tiyatro Drama dersi,bünyesinde Tiyatro sahnesi, prova ve kayıt stüdyosu olan, Parti evi, Müzik aletleri satışı, Cafe'si ile sanatla iç içe, zamanınızın geçeceği bir ortam sunmaktadır. Giderek artan öğrenci sayısı, müzik resim dans tiyatro branşları ile tüm Türkiye de, büyük merkezlerde, Odeon olarak sizlerle olmayı planlıyoruz. Herkes bir enstruman çalabilir ... Odeon Sanat Akademisi yeteneği, çalışmayı ve yaratıcılığı esas alan yapısı ve herkesin bir enstrüman çalabileceği inancıyla kurulmuştur. Profesyonel eğitim kadrosu ve iyi bir eğitim... Türkiye'deki sanat eğitimi konusunda yaşanan derin boşluğu doldurmak amacıyla profesyonel kadrosu ve yenilikçi bakış açısı ile kuırulmuş olan Odeon Sanat Akademisi'nde iyi bir sanat eğitimi alabilir ve hedeflediklerinize ulaşabilirsiniz. Eğitim Sistemimiz Hayatında amatör ya da profesyonel olarak müziğe yer vermek isteyen herkesin, sağlam bir alt yapı edinerek keyifli bir düzeye ulaşmalarını sağlamak ve müzik sektöründe aranan iyi müzisyenler yetiştirmek temel hedefimizdir. Bu nedenle kendi branşlarında ülkemizin en saygın ustaları bir araya gelmiş ve ODEON sıradışı bir kadroya sahip olmuştur. Amacınız müzik sektöründe kariyer mi yapmak? Müziği hobi olarak düşünüyor ve sevdiğiniz şarkıları sevdiğiniz bir müzik aletiyle çalabilmek mi istiyorsunuz? Boş zamanlarınızda müzik kültürünüzü mü geliştirmek istiyorsunuz? Yoğun iş ortamından bunaldınız, biraz rahatlamak için arayış içinde misiniz? ODEON'da bütün bunlar için çok özel programlar var.. İzimiz Yol Olur..

Braş Adı Yaş Aralığı Açıklama
Müzik 6-20 Konsantrasyon, bir çocuğun neler gördüğünü, duyduğunu ve okuduğunu hatırlamasını sağlar. Bir iç güçtür, beyin jimnastiğidir, hedefleri iyi belirlemek ve onları gerçekleştirmektir ve başarı için temel bir öğedir. Başarı ve başarısızlık arasındaki farkı belirlemede etkili olan konsantrasyonun gücünü kullanmak ve bunu öğrenmek zordur. Konsantrasyon çocuğa, disiplini ve hedeflerini belirtip, onları gerçekleştirmeyi öğretecek ve onu okul hayatına ve ileriye hazırlayacaktır. Çocuk erken yaşta konsantrasyonu öğrenirse bunun faydasını hep görecektir. Konsantrasyonu sağlamanın en iyi yollarından biri müzik eğitimidir. Çünkü müzik kendi iç disiplini dolayısıyla ciddi bir dikkat yoğunluğunu gerektirmekte ve yapısı bakımından sürekli bir düzen içermektedir. Müzikle gelişen konsantre olabilme becerisi, çocuğun yaşamındaki diğer alanlara da olumlu yansıyacaktır. Ankara piyano kursu,İstanul piyano kursu, Odeon lardaki en fazla sayıda öğrencilerin olduğu, 11 yıllık tecrübe ile, konservatuvar kalitesinde eğitim alırsınız. Ümitköy Piyano kursu, Çayyolu Piyano kursu, hemen arayın Sanat kariyeriniz Odeon da şekillesin.
Resim 6-20 Ankara Çayyolu Resim kursu Küçük ve Yetişkin gurupları olarak ayrılan resim öğrencilerimiz Okulumuzun Atölyesinde uzman resim öğretmenlerimiz ve profosyonel ressamlar eşliğinde seviyelerine göre çalışmalar yaparlar. Resim derslerimiz hafta içi hafta sonu gruplar halinde düzenlenmektedir. Bireylerin yaratıcı güçlerinin ortaya çıkarılması ve estetik eğitiminin uygulama alanı olması nedeniyle Resim İş dersi büyük önem taşır. Öğrenciler bu derste algılama, düşünme ve bedensel eylemlerinin de katıldığı süreç içerisinde kendilerini ifade ederler. Yapılan çalışmalar öğrencilerin kendileri ve çevreleriyle ilgili duygularını, düşüncelerini dışa vurmalarına ve yaşadıkları dünyayı algılama biçimlerini anlatmalarına hizmet eder. Bu derste öğrencilerle sağlıklı iletişim kurulup iyi gözlem yapılırsa onların düşünceleri, ilgileri, aile yaşamları resimlerinin anlamı hakkında pek çok bilginin ip uçlarına ulaşılabilir.
Bale - Dans 6-20 Ankara Çayyolu Bale dersleri,Temel Klasik Bale Jimnastik kavramlarının ve tekniğinin yapısının,bedenin duruşuna geçirilmesi için gerekli temel çalışmalar dersin içeriğini oluşturur Doğaçlamanın beden yoluyla tanımlanması, biçimlenmesi, hareket üretmenin yolları, üslup geliştirme, tek başına veya grup olarak hareket şekillendirmenin yolları araştırılmaktadır Bale kursu ve Jimnastik kursu eğitimi dört yaş ve üzeri olarak bale eğitimine başlanır. Bale sınıflarımız hafta sonu olarak düzenlenmektedir.
ÜST