Çağdaş Sanat Merkezi

ANKARA - ÇANKAYA

0 532 717 63 96
ADRES

Selanik Cad. 41/14

Ankara’nın ilk sanat merkezi olan Çağdaş Sanat Merkezi 1994 yılında kurulmuş olup, ilk günkü heyecanı ile aralıksız hizmet vermektedir. Kursiyerlerimizin yıl boyunca edindikleri kazanımlar eğitmenlerimizin de katkılarıyla, birlikte düzenlediğimiz konser, dinleti, gösteri, festival vb. faaliyetler ile taçlandırılmaktadır. Ankara’nın ilk sanat okulu olmasının yanı sıra, sanat eğitiminde Uluslararası Kalite Belgesi alarak da bir ilke imza atmıştır. Bu sebeple, yaptığımız ve yapacağımız tüm işlerde kalite çıtasını daha da yükseltmek için alanında profesyonel eğiticiler ile çalışıyoruz. Okulumuzda bireylere estetik duyarlılık kazandırmak, onların yaratıcılıklarını geliştirmek ve sanatsal farkındalıklarını yükseltmek birincil hedefimizdir. Çünkü biliyoruz ki sanat bir toplumun gelişmesindeki en önemli yapı taşlarından biridir. Okulumuzdaki eğitimler Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları koordinatörlüğünde yürütülmektedir. Amatör ruhu kaybetmeden, uzmanlığından şüphe duymayacağınız, bilgi ve yeteneklerine son derece güvenebileceğiniz, mesleğinde tecrübeli profesyonel bir ekip ile yapacağınız sanat yolculuğunda sizlere eşlik etmekten mutluluk duyarız.

Braş Adı Yaş Aralığı Açıklama
Bale - Dans 6-17 Derslerimizde balenin temel adımları ve hareketleri disiplin-eğlence dengesi gözetilerek öğretilmektedir. Bale derslerine katılan çocuklarda koordinasyon, ritim duygusu, esneklik ve müzikal farkındalık yükselir, daha disiplinli ve sorumluluk sahibi bireyler olurlar. Ayrıca bu yaşlarda alınan bale eğitimi, çocuklarımızın ömür boyu sahip olacağı estetik bir beden duruşuna sahip olmaları açısından da önemlidir. Okulumuzda yetişkinler için de bale derslerimiz mevcuttur. Ankara / Kızılay' da bulunan bale kursumuzdaki çalışmalarımız haftada 1 gün 1 buçuk saattir.
Tiyatro - Drama 6-20 Tiyatro kursunun amacı bireylerin yaratıcı düşünme yeteneklerini geliştirmek ve onlara sanatsal estetik kazandırmaktır. Tiyatro eğitimi alan kişiler, kendini ifade edebilen özgüvenli bireyler olur; bedenlerini ve dillerini daha iyi kullanırlar, toplumsal değerler hakkında fikir sahibi olurlar. Tiyatro kursumuzda temel oyunculuk eğitimi alabilir yada hobi gruplarına katılabilirsiniz. Tiyatro şubemizde çocuk ve yetişkinler için ayrı gruplarımız vardır. Tiyatro kursumuz haftada 1 gün 2 saattir.
Resim 6-18 İsterseniz hobi amaçlı olsun isterseniz yetenek sınavlarına hazırlık için olsun samimi bir ortamda uzman hocalarla çalışmak için resim derslerimize katılabilirsiniz. Derslerde yağlı boya, sulu boya ve karakalem çalışmaları yapılmaktadır. Resim derslerimiz yetişkinler için haftada 1 gün 3 saat, çocuklar için haftada 1 gün 2 saattir.
ÜST